Good news! The new fourth edition of Janice Campbell's award-winning Excellence in Literature curriculum is complete, and available in both print and ebook format, as well as the five-year binder. You'll also find special discounts for the print and ebook bundles on many of the books we publish. We are shipping daily, though some areas may experience slight delays due to weather or Covid-19-related issues.

Collection: High School

31 products
  • E1- Introduction to Literature English 1
    E1- Introduction to Literature English 1 - Book
    Regular price
    $39.00
    Regular price
    Sale price
    $39.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
  • E2- Literature and Composition English 2
    E2- Literature and Composition English 2 - Book
    Regular price
    $39.00
    Regular price
    Sale price
    $39.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
  • E3- American Literature English 3
    E3- American Literature English 3 - Book
    Regular price
    $39.00
    Regular price
    Sale price
    $39.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
  • E4- British Literature English 4
    E4- British Literature English 4 - Book
    Regular price
    $39.00
    Regular price
    Sale price
    $39.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
  • E5- World Literature English 5
    E5- World Literature English 5 - Book
    Regular price
    $39.00
    Regular price
    Sale price
    $39.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
  • Transcripts Made Easy ebook
    Transcripts Made Easy ebook - eBook
    Regular price
    $19.95
    Regular price
    Sale price
    $19.95
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
  • Working It Out Poetry Study with George Herbert
    Working It Out Poetry Study with George Herbert - Book
    Regular price
    $16.99
    Regular price
    Sale price
    $16.99
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
  • Grammar Made Easy
    Grammar Made Easy - Book
    Regular price
    $24.95
    Regular price
    Sale price
    $24.95
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out